Çarşamba, Mart 18, 2020

Nefes


”Vakitler ömründür, ömrün sermayendir, her nefesin bir cevherdir.” Doğru sözün en çok değerini bildiğimiz şu zaman... belki de muhakkak değerini daha son nefesi vermeden bilemeyeceğiz. Asıl olan son nefesin değerini diğer nefeslerin, ne ile meşgulken ciğerlerimize dolduğunu ve nasıl rahatça verdiğimizi ölçerek bilmeliyiz. Çok zaman geçip gitti.. kimimiz 20 senedir nefes alırken, kimimiz 60 sene.. çok yaşamayı istemek doğru değil. Nasıl yaşadığın önemli. Bunu hepimiz biliyoruz ama gerçekten yaptıklarımızla söylediklerimiz arasında bir çelişki yok mu? Bunun farkına hemen varamıyoruz. Pencere kenarından usul usul giren soğuk gibi, haber vermeden hasta ediyor ruhumuzu. Her nefes daha verirken yok oluyor ama şunu da unutmamalıyız, bize ne kadar nefes alıp vermek yazıldıysa o kadar alır veririz. Ne bir eksik, ne bir fazla. Şöyle bir söz vardır “Tedbir bizden, takdir Allah’tan dır.” Kendinize iyi bakın. 

3 yorum:

 1. Her nefesimiz gerçekten de çok kıymetli ve değerli. Özellikle de o nefeslerin ne uğruna alınıp verildiği.. Çok güzel bir yazı olmuş. :)
  Bu arada son mim yazımda seni de mimledim. Yaparsan çok sevinirim. *-*

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Birkaç gün sonra yazayım inşaAllah :)

   Sil
 2. Çok uzun yaşamak değil önemli olan, aynen katılıyorum.
  Anlamlı bir yaşamı olmalı insanın, arkasından iyi şeyler söylemeli insanlar. Hele hele çok uzun yaşayıp da elden ayaktan düşmek en korktuğum şey bu yüzden de insanlara ötenazi hakkının verilmesini destekliyorum.
  Eline sağlık:)

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...