Pazar, Ekim 20, 2019

|Okul mimi|Beni mimleyen |Küçük hanım|‘a çok teşekkür ederim. Kendisi de eğlenceli cevaplar vermiş. Bakmanızı tavsiye ederim. 

1- İlkokulda nasıl bir öğrenciydin ?

 Bana göre tüm öğrenciler çalışkandır. Onları tembelleştiren öğretmenlerin davranışlarıdır diye düşünüyorum. İlkokul dönemimde üç okul değiştirdim. 2. Ve 3. Okullarımda başarılı bir öğrenciydim. İlk okuduğum okuldaki öğretmenim maalesef işini ciddiye alan biri değildi. Yine şükürler olsun sadece bir senemi onunla geçirdim. 2. Sınıfta hatırlayamadığım bir dereceye girmiştim. O zaman ne önemliydi benim için. Sonralardan en kolayını başarmışım bunu anladım. :)) küçük şeylerden mutlu olan biri olarak yeni kalem ve defter alınması beni okula tekrar adapte ederdi. Belki de başarılı oluşumun arkasındaki nedenlerden biri de budur. 

2- Dostluk kavramına inanır mısın ? 

 Tabi ki inanırım. Yukarıda bahsetmiştim ya 1 sene okudum diye. İşte o bir senelik yolculukta hâlâ görüştüğüm, konuştuğum çocukluk dostum var. Çok fazla arkadaşa sahip biri değilim. Sayılıdır. Çok insandan ziyade az ama öz insanları tercih etmeyi seviyorum. Yani dostluğa inanırım. 


3- Okul hayatında zorlandığınız ders veya dersler ya da önerileriniz var mı ?
  

 Zorlandığım dersler vardı tabi. Matematik sevmem. O kadar net.:) sözelciyim ben:) aslında tüm derslerle aram iyiydi ama hepsinde anlamakta zorlandığım kısımları vardı. Ne önersem bilemedim şimdi. Not tutmaktan çok zevk alırdım. İngilizce pek önemsenmiyor ama o ezberletilen kelimeleri unutmamaya gayret gösterin diye tavsiye ediyorum. Tabi burda ortaokuldan biri benim yazımı okuyorsa:) 


4- Öğretmeninizle yaşadığınız komik bir olay var mı ?

 Olmaz mı?  Şimdi aklıma birer birer gelmeden şuraya utanç içeren bir anımı paylaşayım. Türkçe hocamız başlı başına komediydi. Bir gün paragraf sorusu okuyorum. Sorumu daha bitirmeden ne alakaysa bana arkalarda oturan erkek öğrenciyi gösterip sen bunu seviyorsun, demişti. Ne diyeceğimi bilemedim. Herkes gülüşmeye başlamıştı. Trajikomik bir olaydı. :)) Birde ilkokulda hüseyin diye bir öğretmenimiz vardı. Bu günleri unutmayalım diye okuldayken fotoğraflarımızı çekerdi. Hep poz verirdik. Ah öğretmenim en iyisiydi. Arada bakarım fotoğraflara iyi ki çekmiş. :) Hayır diyeceğim zaman ağzımın içinden değişik bir ses çıkartırdım. Hep öğretmenimle konuşurken bana ilk o sesi çıkartırır, gülerdi. 


5- Hiç sınıf başkanı veya başkan yardımcısı oldun mu ? 

 Çok oldum. Her başkan oluşumda ayrı bir heyecanlanır ve böbürlenirdim:)) konuşanları tahtaya yazar, klasik çok konuşana çarpılar atardım. Bir keresinde kendimi öyle kaptırmışım ki ortaokulda masanın üstüne çıkıp bağırdım. Herkes sesi bir an kesti. Bana, bu salak ne yapıyor? Bakışı atıp tekrar devam ettiler:)) 


6- Hiç öğretmen olmayı düşündün mü ?

 Tabi ki düşündüm. Ben ana sınıfı öğretmeni olmayı çok istiyordum. Öğretmenim beni hep avukat olarak görüyordu:)) 

Cevaplarken çok eğlendim. Beni eskiye götürdü. Daha buraya yazmadığım anılarım canlandı. Bu yüzden ilkokul ve ortaokul arkadaşlıklarından doğan komik anıları içeren bir mim yapsam mı diye düşünmedim değil. Bakalım belki yapar, güleriz:) 

Bu güzel mimi yapmak isteyen herkesler yapsın. Eğlensin. Anıları tazelensin. 😁

5 yorum:

 1. Çok teşekkürler bu güzel mim için, keyifle okudum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. Beni de dahil ettiğin için:)

   Sil
 2. Ne güzel bir mim bu böyle. Boş olduğum vakit hemen katılacağım

  YanıtlaSil
 3. Okuması çok keyifliydi, emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...