Pazartesi, Eylül 30, 2019

Ağaç ev sohbetleri #5

Bu haftaki konu; 
Hayatınızda sevdiğiniz ve şükrettiğiniz şeyler, sizi gün içerisinde mutlu eden küçük detaylar nelerdir?

Hayatımda her şeyin şükretmem için nedenleri var. Bence insan önce kendi bedeni için şükretmeye başlamalı. Her an her şeyi görebildiğimiz için gözlerimize, duyabildiğimiz için kulaklarımıza, gitmek istediğimiz bir yere gidebildiğimiz için vs... bu böyle gider. Kendimle olan şükrüm bitince bu sefer ailem için şükretmek istiyorum. Şöyle bir baktığım zaman ihtiyacım olan maddi manevi desteği veriyorlar. Bunun için Allah’a ailemi bana hayırla verdiği için şükrediyorum. Onun dışında ailemin en ufak bireyi olan yeğenimedir şükrüm. Dün dedesi ve babaannesi ile gezerken kestane almışlar. Hepsini yememiş, kese kağıdının içinde bir kaç tanesini bana ayırmış. Babaannesi neden sadece halana ayırdın diye sormuş. O da halam bana, yediği her şeyin yarısını ayırıyor demiş. 4 yaşındaki bir çocuk için büyük incelik. :)) Allah sağlıklı, hayırlı ömür versin.
  Küçük detaylardan mutlu olan biriyim. Biri sakız hediye etse sevinirim. O denli. Gelelim sevdiğim şeylere... odamda vakit geçirmeyi severim. Karalama defterlerini ve onun içini karalayacağım bir sürü kalemi, renkli sulu boyaları, fırçaları, bir çok abuk subuk, ordan burdan bulma kağıtları, süslü bantları kısacası kırtasiye ürünlerini seviyorum. Sevmek şöyle dursun, bayılıyorum. Dıy(kendin yap) şeysileri ile uğraşmayı, doğru düzgün bir şeyler ortaya çıkmasada seviyorum.  Gerçi eski bir saatten anahtarlık yapmıştım. Galiba onca şey arasından bir o güzel çıktı. :)))  Dikiş dikmeyi seviyorum.
  Yemek yapmaktan hoşlanmasamda, pasta, kurabiye yapmayı seviyorum. Ve bunları yemeyi seviyorum. Ev dekorasyonu ile ilgilenmekten çok büyük zevk alıyorum. Hatta her gün evimi farklı eşyalar ile dekore edemeyeceğimden dolayı telefonuma program indirdim. Orada hem ev planı çizip, hem de içini dekore ediyorum. Çok büyük hobim oldu:)
  Gezmeyi, keşfetmeyi, ailece vakit geçirmeyi, yeğenimle oyun oynamayı, onunla çizgi film izlemeyi(favorimiz pembe panter), spor yapmayı, kaktüsleri, telefonla uğraşmayı, burda vakit geçirmeyi, kitap okumayı, denizi seyretmeyi, fon müziklerini dinlemeyi, Maher Zain’in ilahilerini ve şarkılarını dinlemeyi seviyorum. Ahh ahh çok sevdiğim şey var ama buraya sığmayacak galiba. Yaz yaz bitmiyor. Aklıma geldikçe şunu da yazayım diyorum.:) yazmak demişken evet yazmayı da seviyorum. Ben hayatımdaki her şeyi seviyorum ve her şey için Allah’a şükürler olsun. Hiç bir şeyimiz eksik değil ve bu en önemlisi...

30 yorum:

 1. Diy projeleri yapmak büyük yetenek.. el becerisi olan insanlara hep özeniyorum :) şükredeceğin şeylerin hep çoğalması dileğiyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ben de çok özeniyorum🙈

   Sil
 2. Küçük şeylerin verdiği mutluluk bir başka:)

  YanıtlaSil
 3. Şükretmek vw farkında olmak çok önemli.Aldigimiz nefes için şükürler olsun.
  Blogunuzu takibe aldım.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Hoşgeldiniz.:)

   Sil
 4. İnsanın sevdiği şeyler listesi uzadıkça mutluluk hali de artıyor sanki :) Hobilerin de çok hoş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy çok teşekkür ederim. Çok haklısın:)

   Sil
 5. Bu kadar geniş hobileriniz olması ve onlarla mutlu olmak ne kadar güzel. Şükretmek her şeyin başı bence, bunu bilen insana ne mutlu :) Ellerinize sağlık bir kez daha :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Hobilerin verdiği bir tazelik var hayatımda:) buna da şükür :)) teşekkür ederim.

   Sil
 6. Bu kadar aktif olmanız ne güzel. Baya çeşitli uğraş alanlarınız varmış .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim 😊 vaktimi en verimli şekilde harcamaya çalışıyorum.

   Sil
 7. Şükretmeye önce kendi için başlamalı insan, ne güzel bir düşünce. Ben de ufacık şeylerden bile mutlu olan bir insanım. ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında şükretmeye başlamanın en güzel dolaylı yolu, empati yapmak. Empati yaparak kendimiz de olan muhteşem duygular için bile şükredebiliriz. Yorumun için teşekkür ederim. Gülen yüzün için küçük bir ❤️ Bıraktım. Mutlu olmayı ve mutlu etmeyi severim. :)

   Sil
 8. ay pasta kurabiye tarifi verseneee :) bi de yeğenini benim için öpsene sevseneee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamdır yeğenimi öpmek için söz veririm. İnşaAllah kurabiye tarifi de veririm.

   Sil
 9. ne tatlış bir yeğen o öyle :)
  benim ufak kızım da ablasına ayırıyor hep,çünkü ablası da ona ayırıyor :))
  ne hoş davranışlar❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maşaAllah:) hepsi birbirinden tatlı:) düşünceleri olsun, davranışları olsun, yaşlarına bakarak çok olgun.

   Sil
 10. Çok verimli bir yazı. Deeptone arkadaşımızın bloglardan seçmeler isimli yazısında sizi gördüm ve ziyaret etmek istedim. İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. İyi ki geldiniz, hoşgeldiniz. En kısa zamanda ziyarete geleceğim. :)

   Sil
 11. Küçük şeylerden bile mutlu olmak çok güzel bir duygu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? O zaman hiç eksiklik hissetmeyiz gibi..

   Sil
 12. Ay o tatliş yeğen tam yemelik :)) Hobi sahibi olmak çok güzeel.Yalnız bir süre sonra malzemeler evi işgal altına alıyor.Buna bir çare bulamıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle:) bütün çocuklar masum olduğundan sanırım, gözüme hep hoş ve tatlı geliyorlar. Gerçekten bu durumundan en çok annem rahatsız. Ben bir yandan evi dolduruyorum. Annem bir yandan boşaltıyor. :))

   Sil
 13. Çok güzel bir yazı olmuş.Bloğunu deepten görüp geldim ve takibe aldım:))

  YanıtlaSil
 14. Deep'ten geldim. İyi ki gelmişim. Çok şirin bir blogun var. Yeğenin de çok tatlıymış maşallah. Benim de 4 aylık bir yeğenim var. Sen de kendimi gördüm resmen 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin :) çok memnun oldum. Yeğenler çok seviliyor ya. Çok ayrı bir yerleri var. Allah hayırlı ömür versin. ❤️

   Sil
 15. şükürler olsun bugünümüze :)
  sevdiğin şeyler çok güzel. dıy işlerine ben de meraklıyım ama yapmaya üşeniyorum ;)
  yeğenin de çok tatlı maşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şükürler olsun. Genellikle yapmaya karar verir ve ertelerim. :) ben de üşengeç sayılırım. :) merak edip, yapmaya başla bence. Çok eğlenceli. Ayrıca yorumun için teşekkür ederim. ❤️

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...