Perşembe, Temmuz 19, 2018

Sıcak günler...


Merhabalar efenim.:)
Yazıya böyle başlamayı çok seviyorum. Özellikle “efenim” demeyi. Neyse bu yazıyı yazarken üzerimdeki yorgunluğu anlatamam. Klavyeyi nasıl kullandım, telefonu elime nasıl aldım bilmiyorum.
Sıcak havalarda insanın bir şey yapası gelmiyor. Bütün hobilerim rafa kalktı. Kendin yap projelerim iptal, dil öğrenme çabası yetersiz, kitabı tutmaya dermanı olmayan eller vs... artık sadece klima, televizyon, karpuz, telefon ve boş boş bakışlar. Su almaya bile üşenen vücut. Bildiğiniz üşengeç bir insan oldum. Sıcak sen nelere kadirsin.:) Ev benden ben evden sıkıldım. Karadeniz gezisi kurbandan sonraya kaldı. Bize yine evin yolu göründü. Köy hayatı bitti. Şehir hayatı merhaba! Binalar, araba sesleri, sıcak, sıcak, çok sıcak... Köy başkaydı. Çok üzgünüm. Normalde tatilde pek kişi online olmaz ama ben en çok tatilde buralarda oluyorum. Görüyorsunuz ki tatilden dönüş yaptığım belli oluyor. Kaç gündür yazı paylaşmıyorum.🤭 Bana sıcak günler çok vuruyor. Denize gidip biraz dinlenmek lazım sesinde huzur bulmak filan... Ama biz deniz yerine terasta yeğenimle birlikte su ile oynamayı tercih ediyoruz. Veriyorum hortumu eline sula halacım diyorum hiç affetmiyor.:) Olmadı aşağıya inip parkta çimenlerin üzerinde oturuyoruz. Hani bunları yapıyoruz diyorum  ama bir yada iki defa anca amannn sıcak gerçekten çok sıcak eğlenme vakti değilde yan gelip yatma vakti gibi.:)) Evde abur cuburumda bitmiş. Mini bir alışveriş yapacağım bugün.:)

 Bazen anlamıyorum kendimi, sıcaklarda aman bi serinlese diyorum, soğuklarda güneş biraz görünse diyorum. Mutlaka çoğu insan bu şekilde düşünüyordur. Değişik bir yapımız var.:) Ama ben yine de yaz mı kış mı deseniz kış derim.:) belki de kara hasret olduğum içindir.:) Kendinize iyi bakın. Havadan sudan karışık bir yazı oldu.🤗

8 yorum:

 1. Sicakken soguk havaları sogukken de sicak havaları özlüyoruz dedigin gibi. Ilık hava dilemek en guzeli galiba.😄

  YanıtlaSil
 2. İstanbul'da iki gündür çok yağmur yağıyor, ara ara oluyor tabi. Gök gürültüsü de eşlik ediyor. :)
  Tatiller hep uzun olsa ya bi de hiç bitmese. :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel ama yağmuru çok severim:)) demi ama hiç bitmese hep tatil yapsak çok şey istemiyoruz😂

   Sil
 3. Bir de seni yazımda mimledimmm. :)

  YanıtlaSil
 4. ay bence de yapış yapış sıcak hiç sevilir mi yaaaa. heey kar eskiden gördün de şimdi özledin mi yaniii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karı çok gördüm ama şehir değiştirdiğimiz için eskisi kadar çok göremiyorum ve tadını çıkaramıyorum.:)

   Sil
 5. Adsız11:03

  Aslinda boyle her aksam isten sonra denize girebilecegimiz bir sahil kasabasinda yasiyor olsak bu kadar cekilmez olmaz sicaklar da iste yol gitmek lazım, para ayirmak lazim, canta toplamak lazim da lazim :))

  YanıtlaSil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...