Salı, Mayıs 15, 2018

Ortak öykümüz (mim)


Ortak öykü’ye bende katılmıştım. Sıra bana geldi.:)) biraz heyecan var. Biraz dediğim de uyumam gereken vakitte uykumun kaçıp benim telefon başına geçmem.:))
Öykü’nün tamamı:https://berlin7586.blogspot.de/2018/05/ortak-oyku-yepyeni-bolum.html

Çok bulutlu’nun günlüğü
Hayallerimde babam bir kahramandı. Şöyle Superman gibi kötülüklere baş kadıranlardan.Kesinlikle bir gün birisine yardım etmeye çalışırken hayatını kaybetmiş olmalıydı.Hep böyle hayal etmiştim. Ancak bu ölüm yalanıyla benim kahramanımı asıl şimdi öldürdüler.Gerçekten de babam benim düşündüğüm gibi bir kahraman olmayabilir. Hatta tam tersi kahramanların savaştıkları kötü adamlardan da olabilir. 
  Ne kadar aptalmışım diye söylenirken,masanın üzerinde duran parıltılı ahşap sandığı fark ettim. Eve geldiğimden beri orada mıydı emin değilim ama şu anda kesinlikle beni kendine çekiyor, onu açmam için yalvarıyordu. Merak etme  dürtüme yenik düşüp sandığı açmak için zorladım.Tabi ki kilitliydi. Bir kaç denemeden sonra pes etmek üzereyken karşı duvardaki aynada bir ışıltı gördüm. 
 Ne tür bir bir masalın içindeydim.? Pamuk Prenses masalında mıydık ,Ayna ya bakıp: ’Ayna ayna söyle bana var mı benden daha güzeli mi demem lazımdı?’ Neler oluyordu?
 Aynaya yaklaştığımda latin harfleriyle yazılmış bir yazı gördüm. Uzunca bir süre baktıktan sonra yazının türkçe ama  kelimelerin tersten yazıldığını fark ettim.’Anahtar Sensin’ yazıyordu. ’Ah ne zekice ama !’ diye düşündüm.Daha iyisi olabilirdi. 
Ama bir dakika! Bu ne demekti? Anahtar ben miydim?
 Kafamdaki bu sorularla sandığa bir kez daha yaklaştım.Elimi, tozlarını silmek için sandığın üzerinde üç kez sağa sola salladım. İnanmayacaksınız ama sandık üçüncü dokunuşumdan sonra açıldı.Hızlıca kapağını açtım.İçinde birkaç deste mektup vardı.Bunlar annemden gelen mektuplardı.Bir de fotoğraflar vardı.Benim fotoğraflarım.Annem  benim her anımın resimlerini göndermiş babama.İlk adımlarımı atarken,ilk dişlerimin döküldüğü zamanlar,lise mezuniyet günümden kareler ve dahası...
 Demek benden habersiz değildi.Her şeyi biliyordu.Yine de benimle iletişim kurmadı.Bu kadar zaman bizi isteyerek yalnız bırakmıştı. Zihnim bu düşüncelerle boğuşurken gözlerimden yaşlar çoktan akmaya başlamıştı.  Yine de bir yanım ‘Bu resimleri neden saklamış o zaman?’diye soruyordu.Bir sebebi olmalıydı.Belki de gerçek benim düşündüğüm gibi değildi.İçten içe öyle olmasını umuyordum.Bir açıklaması olmalıydı.  
  Bir kaç dakika sonra kapıda ıslak gözleriyle beni izleyen babamı ve Yusuf’u fark ettim. Delirmek üzereydim. Daha fazla kendimi tutamayıp bağırmaya başladım.

Yusuf babama yaklaşıp; ’Baba, her şeyi  bilmek onun da hakkı.Neyle karşı karşıya olduğunu önceden bilmesi  daha güvenli olur. ‘dedi. 
Sonraki bir kaç dakika Yusuf’un ağzından çıkan ‘BABA’ kelimesi kulaklarımda çınlamaya devam etti.

GİRİFT

   Nasıl olur.? , Neden.? İçimdeki karmaşık sorular korku ile cevaplarını bekliyordu. Yaşadıklarım ruhuma çok ağır geliyor. Zorluklar karşısında kendimi karamsar ve zayıf hissediyorum. Karşımda 2 tane hayatımı alt üst etmiş adam vardı. Arkamdaki komodin de bıraktığım hatıra dolu sandığın nasıl bir açıklaması olabilir ki.? Üstelik yusuf... Tereddütsüz aptalca inandığım , kendimi toparlamak ve iyi  hissetmek için adım attığım insan. O da kapalı bir sandık. Karanlık sürprizler ile dolu. Yavaş yavaş yanlarına doğru gitmeliydim. Artık her şey ortaya çıkmalı , sorularım cevaplarına kavuşmalıydı. Hazırdım ne kadar zayıf hissetsem de hazırdım. Derin bir nefes aldım. İçimdeki hararetten olsa gerek terlemeye başladım. Alnımdaki soğuk terleri silmek için elimi yüzüme götürdüğümde burnumdan kan geldi. Buda ne şimdi.? Daha öncesinde de bir kaç kere burnum kanamıştı. Ama hayatımın karmaşıklığı içinde silinip gitmiş , önemsememiştim.  Bu defa daha çok ve ağrılıydı. Bir anda vücudum titremeye başladı. Gözlerim hafif hafif kararmaya ve başım dönemeye başladı.Sağımdaki masadan destek almaya çalışırken bir anda yere düştüm. Yarı uyanık , yarı baygın halde birbirlerinden anlaşılmayan 4 ağlamaklı ses vardı kulaklarımda... 


Mimlediğim komşum: gezegenin sihri:)) top sende.:)))

18 yorum:

 1. Vaaav çok güzel duygulandım ve bir de hikayenin sonuna mı geliyoruz öykü hasta oldu ölecek mi yani ölürse hikaye son bulur ama ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık ben hasta olarak yazdım. İleride ölür mü , yaşar mı yoksa aile bağlarımı kuvvetlenir bilemem.:)) güzel yorumun için teşekkür ederim.:))

   Sil
 2. Güzel ilerliyor Öykü'nün öyküsü. Kaleminize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Heyecan ile devam ediyor.:)))

   Sil
 3. ha haaaaa heeeey bir öykücü daha var aramızdaaaaa ha haaaa ay sen öykü yaz yaaaa hep :) heeey nesi vaaar söyle nörolojiye gitsiin mr çektirsin :) dram yapmışsııın :) bravo vallaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum. Bu konu beni biraz aşar gibi arada böyle mimlerde yazarım ama.:))) öykü’nün durumu vahim mutlaka doktora gitmeli.:) kızın başı hep dertte.:))

   Sil
 4. Ortalık çarşamba pazarına döndü. Tunç ne alemde acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç oralara girmedim ben.:) son olaylardan haberi olunca ne tepki verecek merak ediyorum bende.:))

   Sil
 5. Fatma Nur, süpersin. Hem hızlı, hem de güzel bir bölüm olmuş. Kalemine sağlık. Sevgilerle 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Bugün blogta gezerken kendi kendime şu öyküyü baştan sona bir okuyayım dedim. Konu biraz karışmıştı kafamda. Allahtan okumuşum ama.:)) çook teşekkür ederim. Bana heyecan gelince bekletmek istemiyorum. Her konuda.:))

   Sil
 6. Çok güzel bir iş çıkarmışsın canım. Tebrikler :))

  YanıtlaSil
 7. Çok akıcı ilerlemiş kalemine sağlık. Bakalım Öykü'yü daha neler bekliyor. Bu kadarına da şans mı şanssızlık mı denir acaba?.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Bilmem belki başına gelen olaylar öğrenmesi gereken gerçeklere daha pozitif bakabilmesine yardımcı olacaktır.:))🤗

   Sil
 8. Çok heyecanlıı🙊sonunu gercekten merak etmeye başladim😊ellerinize saglik👍🏻

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok merak ediyorum. Yorumun için teşekkür ederim.🤗🌸

   Sil
 9. Adsız18:20

  Beni mimlediğin için çok teşekkür ederim Girift! ^_^
  Sonunu gerçekten belirsiz ve güzel bitirmişsin, kalemine sağlık! :)
  En kısa zamanda yazacağım inşAllah. ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Devamını güzel bir şekilde anlatacağına güveniyorum.:) bu yüzden seni mimledim.:)🤗 inşaAllah.:) kocaman sevgi.🌹

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...