Salı, Mayıs 15, 2018

Mükemmeliyetçilik🤓
Mükemmel denildiğinde akla ilk gelen şey üzerinde uğraşılan herhangi bir işin kusursuz bir güzelliğe sahip olmasıdır. Bu güzelliği ortaya çıkarmak için  uğraşan insanlar ise mükemmeliyetçi oluyorlar.:))
Ne tuhaf ki tamamlanması gereken küçük bir iş bile o insanlar için saatlerce uğraşılması gereken mühim bir uğraştır.:)) Bazen çabalamaları çekilmez olsa bile güzelliği ortaya çıkarmak için uğraşmaları sadece mutlu olmak içindir.:))
 Tabii sorumlu oldukları işleri onlar için mükemmel olmak zorunda. Ama maalesef işleri ile uzun saatler uğraştıkları için aile , arkadaşları , hobileri yarım kalıyor.:(  kendilerini çekip alamadıkları ince detaylarda kaybolmaları onlar için büyük bir zevk iken , mükemmeliyet kavramını tam anlamıyla tersten anlayan insanlar abartıda sınır tanımıyor. Tabi ne zevk kalıyor , ne de güzellik geriye sadece sıkıcı ve bunaltıcı görseller kalıyor.
  Yaptıkları iş üzerinde saatlerce vakit ayırmalarına rağmen soru sorulduğun da 2 dakika içinde halledildiğinden bahsederler.:) övülmek onlar için utançtır. Sadece değer verilmesi ve hoşgörülü olmak yeterlidir.:)) sade bir hayat yaşıyor gibi görünseler de kıyafetlerine kadar herşeyleri mükemmel bir dizayn oluşturur. Zaten genellikle simetri hastalığı bulunduğu için hiç bir ayrıntıya amann demezler.:)) Küçük bir problem gibi gözüküyor öyle değil mi.? Böyle insanlar ile nasıl yaşanır ki.? Bence abartı olmadan işlerini zevkle  , ince ayrıntılarda kaybolup konudan uzaklaşmadan , her karede güzelliğin peşine düşen insanlar ,  mükemmeliyetçi ruhlarını korumuş sempatik insanlardır.;))
  Böyle bir insan ile yaşamak isterdim. Fakat böyle bir insan olmak istermiydim. Düşünüyorum....
Birde disiplin canavarlarıdır. Düzen vazgeçilmezleri... mükemmeliyetçi bir anne , baba veya bir kardeşin olabilir.:)) galiba bu güzel insanlar ile uzaktan arkadaş olmak isterdim.:)) ne olur ne olmaz.:) çünkü kendi gibi olsun isterler etraflarındaki insanlara. En azından kendi  potansiyellerine yakın olsun isterler. Galiba ben bu kadar değilim. Var bende de biraz mükemmeliyetçilik ama her insanda olduğu kadar.:) mesela aşırı düzenli değilim.🙈 birinin yakası şöyleymiş , böyleymiş umrumda olmaz. Hatta biraz maymun iştahlılık var bende.:))
 İnsanlar farklıdır. Ama herkesin bir kalbi var...

18 yorum:

 1. "İnsanlar farklıdır. Ama herkesin bir kalbi var..."
  Ne güzel bitirmişsin son cümleyi ^^
  Sevgiler, Hayırlı Ramazanlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı ramazanlar .:)) güzel sözleri hep sevmişimdir. İliştiriverdim yazıma.:))

   Sil
 2. İnsan bulunduğu karenin hakkını vermeli bana göre, tadına varan huzura erişir, tadına varmak için de güçlü bir bilinç gerekir. Her şeyden biraz mükemmellik de iyidir:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum.Yorumunuz için teşekkürler.:)

   Sil
 3. Keyifli ve güzel bir yazı olmuş 😊bende öyle çok bir mükemmellik yok 😊en güzeli ortası iyidir 😊😁son cümle çok güzel olmuş emeğine sağlık canım benim hayırlı huzurlu ramazanlar olsun inşallah sevgiler 😊❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. En iyi bencede orta hallisi.:)) ama bazen mükemmel hissetmek için mükemmele ulaşmak istiyor insan.:))

   Sil
 4. İnsanlar farklıdır. Ama herkesin bir kalbi var...
  cümlesini okuyunca aklıma: İnsanların ten renkleri farklı olsa da gözyaşları aynıdır. sözü geldi.
  Bende de biraz mükemmeliyetçililik var fakat tıpkı sizinki kadar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet her ikisininde anlamı aynı aslında sadece insanların anlamısı için farklı kelimeler ile süslenmiş.

   Sil
 5. bir şey söyliyim direk bir hocam vardı simetri hastalığı vardı o aklıma geldi :) haliyı bile bana düzelttiriyordu :D ay sinirim bozuldu vallahi hatırlayınca :))))
  eğlenceli olabilirler ama uzaktan yani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne zordur ama hele ki bir öğretmen.:)) hayırda diyemiyosun. Tabi en iyisi uzaktan sevmek böyle insanları.:))😂

   Sil
 6. aman evet sıkıntılı bişi olmalı yaaa böle sıradan olmak daha iyi :)

  YanıtlaSil
 7. Son bir buçuk cümleyi çok sevdim: "İnsanlar farklıdır. Ama herkesin bir kalbi var..." :) Sahiden güzel! Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim. 🤗 mutlu ve neşeli kalın.:))

   Sil
 8. öykü eğlenceli gidiyo de miiiii amaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evett çok güzel gidiyor. Hiç duraksamadan tamamlanıyor.:)) sevdim ben bu işi.:)

   Sil
 9. heeey şu filmleri izlemediysen izleseneeee :)

  komşum totoro
  ay prensesi

  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabikii hemen inceliyorum. İzlemedim.:)) özel önerilerin için teşekkür ederim komşum.🤗

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...