Pazar, Mart 11, 2018

Kitaplar en iyi arkadaş


 Evimin her köşesinde kitaplara rastlasam da kitaplara karşı soğuk bir yanım vardı. Ne tür kitap olduğu önemli değildi , okumak istemezdi içim. Taki blog dünyasına adım atalı:) burada genelde kitap yorumlamak , kitaptan içerik paylaşıp sevilen kitapları öne çıkarmak gibi konular var hep :)
Bu beni birazda olsa kitaplara karşı yumuşattı diyebilirim. Şimdi bitirdiğim birkaç kitabımın yüzüne baktığımda bana bıraktıkları güzel hisler geliveriyor içime:)
 Üşengeç bir yapım var galiba bu yüzden kitap okumak çok mantıksızdı benim için. Birazda zordu onca kitabı bitirmek kalın veya ince bazen okumak için karar aldığımda kitabın içindeki yazılar birbiri içine girer gözlerimin kenarları kararmaya başlar bembeyaz yaprakları siyahlaşıp giderdi , anlamadan okurdum. Haliyle bende sıkılır daha sayfanın yarısına gelmeden bu kadar yeter biraz sonra tekrar okurum demek üzere yerine bırakır , aylarca kitabın yüzüne bakmazdım. Günlük yapılan işlerimin telaşı sarar , kitap okumak istesem de fırsat bulamazdım . Şimdi o günleri hatırladım da bu konuda ne kadar cahil olduğumun farkına vardım. 
 Ama şimdi herşey değişti , değerlendi .
Şimdi daha meraklıyım kitaplara karşı:) hele ki sizi anlatan kitabı bulduysanız okumaktan kendinizi alamıyorsunuz. Bir kitap almıştım. Menekşe kokulu hikayeler adlı içinde karışık hikayeler var kısa kısa her bir hikayeden ders çıkartıyorsun kendine.
 Kitaptan hep bir hikaye okur koyardım , bana kalsa bütün kitabı 1 günde bitirecem ama çok çabuk bitmesin diye kıyamadım kitaba her gün bir hikaye okudum ve hikayeleri anlamaya çalıştım , kavradım. Sonra bir diğer serisi çıktı karşıma onuda derken şimdi 3. Kitabı alacağım sonra 4 sonra 5 derken kendimi bu cahil durumun içinde çıkaracağım. Yeni kitaplar aldım. 
  Avmlere gittiğimde artık ilgimi kitap reyonları çekiyor istemsizce gözüme çarpıyor. Konya tarafına gittiğimizde alışveriş merkezine uğradık. Mağazanın büyük kısmında kitap reyonu vardı ayırmışlar içerik içerik kitapları bir tane aldım oradanda tatilde okurum diye okudumda :) " papatya kokulu hikayeler " orada birde altın kurallar kitabına rastladım ilgimi çekti çekmesine de dalgınlıkla onu unutmuşum almayı :(
 " Evet kitaplar en iyi arkadaş "
Bu söz daha anlamlı...

12 yorum:

 1. Aaaaa ne kadar da benn! Yemin ediyorum ikimiz de aynı dertlerden muzdaripmişiz ve ikimiz de yeni yeni toparlanıyoruz. Ben de yeni yeni kitap okumaya başladım. Aslında eskiden çok fazla okurdum ama sonra nazara falan geldim herhalde :D Son 2-3 yıldır elime kitap aldığım yoktu, alsam bile senin gibi 'sonra devam ederim' deyip aylarca yüzüne bakmıyordum. Şimdi toparlanıyorum, eski günlerime geri döneceğim!! Geri döneceğiz!
  Kamer is coming back :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzerimizde nazar var nazar😂
   Yanlız olmadığım için üzülsemmi sevinsemmi bilemedim. Ama toparlanma kararı alman çok mutlu etti beni :) dönüşümüz muhteşem olsun ozaman :))

   Sil
 2. heeeey ne güzel içten anlatmışsın yineee, bu menekşe kokulu hikayeleri de annat sona bizeee :) kitap okumanın keyfine varmak güzel bişi kiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hihi önce güzelce bi içime işlesinlerde anlatırım tabiii
   Çok şükür o duyguları yaşıyorummmm.

   Sil
 3. Gerçekten de kitaplar en iyi arkadaş :)

  YanıtlaSil
 4. Bazen bende bazı kitapların bitmesini istemiyorum ama hayat kısa çok fazla okumak laızm. Bu nedenle hemen bitirip yenilerine geçmek için sabırsızlanıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet :) ben de böyle düşünsem iyi olacak yoksa elimdeki kitaplar bitecek korkusuyla daha çok okumayacağım.
   Teşekkür ederim :))

   Sil
 5. Okuyan insan güzel insandır. Öğrenmeye açık, bilgili, ne konuştuğu belli insandır. Düşünmeyi ve algılamayı, algıda seçici olmayı öğrenir. Okuyan insanları hep çooook sevmişimdir. Çok okurum, okuyan insanların ne okuduklarıyla ve nasıl bulduklarıyla da yakından ilgilenirim. Sırf bu yüzden bu blog'a severek gelip, ince ince tüm yazıları okuyarak yorum bırakmaktan çok keyif alıyorum, bu konuda çok samimiyim... Sevgiyle kalın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok doğru söylemişsiniz.:) bu blog sizin sevdiğiniz şeyleri geliştirmeniz için, benim ise yeni güzellikler keşfetmem için çok özel bir yer. Kitapların, okumanın, öğrenmenin değerini her zaman bilen insanlardan oluruz inşaALLAH samimi yorumunuz için teşekkür ederim.:)))

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...