Cumartesi, Ocak 27, 2018

Girişimci Kadınlar


Selamlar:)))
  Bugün içeriğimin dışında hiçç bahsetmediğim bir konu hakkında yazıyorum. Zaten kendim için değil teyzem, yengem ve onlar gibi kadınlar için yazıyorum.:)))
Girişimci ruhu ve azmiyle yapamayacağı şey yoktur.:)
  Hani ufak adımlar ile büyük işler başaran insanlar var ya ! İşte benim teyzemde öyle bir kadın.  Küçük adımlar ile başladı bu işe şimdi ödül bile almış. Onun ilgi alanı bitkisel ürünler , kişisel bakım ve makyaj .
"Farmasi" markasında çalışıyor, bitkisel ürünlerinin tanıtımını yapıyor. Küçük bir ticaret:)))

Yengem ise daha çok "dıy" kendin yap , örgü , taşlar vs. İşler ile uğraşmayı çok sever. :) bana kokulu taş ile mükemmel bir vosvos hediye etmişti.:) hani bazen hediye etmek için kendi emeğimizin bulunduğu bir hediyeyi vermeyi çok severiz ya!"ben öyleyimdir" böyle işler ticaret için olmasa bile küçük bir el işinden çok değerli bir hediye olabilir.:)
  Çoğu ev hanımı daha farklı konularda kendini geliştiriyor kimileri el işi , birçok hobi , resim , tekstil ve daha niceleri ,  bu bir ev hanımı için büyük bir adım.
Çoğu insan yaptığı işten zevk almıyor , isteksiz ve azimsiz saatlerini harcıyorlar. Ama ev hanımı olan bir kadın evin her köşesinden mutlaka bir hobi çıkartır kendine mutfaktaki kırık tabaktan , bir damla boyadan , yırtık bir kutudan ,küçük bir ipten bile kocaman bir dünyaya açılabiliyorlar.
Çok hoşuma gidiyor böyle girişimci ruhlu kadınlar , kendilerinin güvendiği hobilerini daha yüksek yerlere taşıyabiliyorlar.
  Bende birgün dikiş üzerinde kendimi geliştirirsem küçük adımlar atmayı istiyorum:))
  Bu yazımda sadece teyzem ve yengem  değil , böyle güzel adımlar atan kadınlardan bahsetmek istedim.Çünkü daha çok ilgiye ve desteğe ihtiyaçları var. Her destekte daha çok güven duyuyorlar yaptıkları işe.:)
  Eğer ki bakmak ve destek vermek isterseniz instagram hesablarını şöyle bırakıyorum , buraya:) Yengem , Teyzem
Siz geldiğinizi belli ederseniz mutlaka geri dönüş olacaktır.
  Ve sizinde bu konuda minik bir ilginiz var ise başlama imkanınız var.:))
İnsan ister ve arzularsa önünde ne olursa olsun aşar ve başarır.:)))
Yazımı okuduysanız ve destekte bulunduysanız çoooook teşekkür ederim.:))


10 yorum:

 1. Çok istiyorum ama ben gereken malzemeleri toplayamiyorum carsi bana uzak kaliyor. Esimde hic anlamaz böle seylerden 😂 maalesef askıya aldım simdilik canm ilerde bir projem olacak insallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet malzeme bol olmalı hele ki rağbet görürse daha çok malzeme almak gerekiyor.:) o zaman biz burda bekliyoruz seni:))

   Sil
 2. ooo çok iyiymiş , maşallah ikisine de :D daim olsun dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaALLAH yorumun için teşekkür ederim.:)

   Sil
 3. yaaaaa yine sevimli enerjik neşeli yazmışsııın yaaaa bi deee aferin onlara yaaaa sen de yaparsın nolcaaak dikişçiiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapmayı çoook istiyorum ya inşaALLAH yaparım. Teşekkür ederimm:))

   Sil
 4. Ne güzel işler başarmışlar, valla helal olsun. Örgü işlerine bayılırım. Annem de bana sürekli farklı farklı renklerde türlü modellerde yelekler örer. Her eve gittiğimde de geçirir üzerime bir tane. Başarıları daim olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında benim annem de öyle olsa çok sevinirdim:))
   Pek fazla sevmez daha doğrusu üşenir örmeye:)

   Sil
 5. üstteki gif çok tatlı yaaa. bi de seni mimlediim bana neee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 🤓🤓ilk mimlediğinde yapmaya çekinmiştim ama 3. Mimi severek yaparım;)))

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...