Perşembe, Aralık 07, 2017

YEŞİLE YAKIN YÜRÜ !

Yeşile yakın yürü !


doğa ve biz aslında hep yana olmamız gerekirken gün geçtikçe daha çok uzaklaşıyor gibiyiz.
aslında doğayı çok seviyoruz neden böyle bir kanıya vardım biliyormusunuz
çünkü hep hayatımızda doğa olsun yeşiller bol olsun istiyoruz tatilimizde gezimizde evimiz hep yeşillerin arasında olsun istiyoruz. ama maalesef bazı hayat şartları bizi engelliyor.
bugün biraz ormandan bahsedeceğim sizlere arka planda kalmasın dedim çünkü o kadar yararı var ki bizlere ferahlatacağını umuyorum.


ORMAN mutluluk veriyor! orman içinde 1 saat yürüyüş yapsanız evinize kelebeklerle geri döndüğünüzü fark edeceksiniz garip ki mutluluk salgılıyor havası
STRES'mi ? o da ne? doğa ile yaşamamak biraz da olsa vakit geçirmek şehirde vaktini geçiren insanlara bakarak daha az stresli oluyorlar. antidepresan özelliğide var bu güzel doğa harikası ormanların.
doğa'da yürüyüş yapmak kaslarımıza'da iyi geliyor ayrıca.
Tabiki de sadece ruhumuz değil bedenimiz de nasipleniyor bu durumdan, sağlığımızı korumak kadar değerlisi var mı?  bir çok sağlıksal probleme direnmeniz için büyük yardımcıdır.
bisikletinizi kapın ormana gidiyoruz. en çok sevdiğim etkinliklerden birisi de bisiklet ile ormanda gezmek hem spor yapıyorsunuz hemde kesintisiz güzelliklere bakıyorsunuz.
tertemiz havada yemyeşil ağaçların arasında bütüünnn stresten kaosdan uzakda...
çocuklarınızda ormana getirin! araştırmalar sonucunda dikkat dağınıklığına doğa'nın çok iyi geldiği söylenmiş. evet kesinlikle öyle, daha sezgisel oluyoruz. bol bol düşünmeye vakit buluyoruz. velhasıl bu ormanlar bu doğa hayatımızı dengeleyen en güzeli en önemlisi.

umarım vaktimizin çoğunu işimizden gücümüzden ayırıp yeşillerin içine harcarız .


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...