Cuma, Aralık 22, 2017

Teşekkür etmekTeşekkür etmek dünya'daki en büyük erdemlerden biridir. Ne kadar teşekkür o kadar samimiyet ve mutluluk..
İnsanlar kendilerine teşekkür edilmesini çok sever ama o kadar değeri bilinmiyor saklı bir yerlerde mutluluğunu yaşıyoruz farkında değiliz. Küçük bir çocuktan bile teşekkür ettiğini duyduğumuzda yüzümüzdeki tebessüm masum çocuğun bile bize minnet kar olduğu anlatıyor. Sizce teşekkür almak mı teşekkür etmek mi? Bana sorsanız teşekkür etmek teşekkür almaktan daha iyidir bir insan için. Teşekkür ederseniz teşekkür edilmeye layık olursunuz değil mi? Bir insana yardım ettiğinizde veya yardım aldığınızda  teşekkür alıp vermek karşınızdaki insana karşı olan samimiyetiniz ve değerinizi ölçmüş olursunuz. Aynı şekilde size teşekkür eden bir insanın değeri sizin için farklıdır çünkü samimidir içtenlik vardır ortada. böyle insanları yanınızdan ayırmak dahi istemezsiniz. Naiflik,zariflik vardır kelimelerinde. teşekkür eden insan hep kazançlıdır. Hem bu dünyada hemde ahirette nedenmi? Çünkü bu dünyada insanlar tarafından sevilir ve sayılır. Sözleri hep değerlidir. Hep anlayışla karşılanır hele ki teşekkürüne içtenlik katan insanlar bir ayrıdır yerleri.
Ahirette ise iyilik peşinde oldukları için insanların hep iyiliğini düşünüp ve onlara karşı değer verdiklerini gösterdikleri için insanlara karşı zarif oldukları için ahirette de hoş karşılanırlar. Size birde hadisi şerif'den  örnek vermek istiyorum"teşekkür etmeyen şükretmeyi bilmez. Kim kendisine yapılan iyiliğe karşı cezâkellahu hayran "allah sana hayırlı mükafat versin" derse teşekkürü en mükemmel şekilde yapmış olur" çok doğru insanlara karşı teşekkür etmeyen allah'a karşı nasıl şükretsin. Aslında oldukça fazla şey yazdım teşekkür konusunda ama ne yapayım başladım mı yazmaya dur durak bilmiyorum. Velhasıl teşekkürü hayatımızın bir parçası haline getirmek gerek.

             Yazımı okuduğunuz için
                  Teşekkür ederim:)

10 yorum:

 1. yine nefis ve anlamlı şeyler yazmışsııın tişkir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürü en tatlı edenler arasındasın:))"asıl ben tişkir":)))

   Sil
 2. Ne Hz. Allah'a yeterince şükredebiliyoruz ne de insanlara gerektiğinde teşekkür edebiliyoruz. Maalesef :(

  YanıtlaSil
 3. Çok önemli bir konu. İnsanlar teşekkür etmeyen Allah'a şükretmez derler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar

  1. Yorumunuz için teşekkür ederim

   Sil
 4. Meraba :) bende tesekkr etmeyi sevenlerdenim. Kizima bile sürekli tesekkr ediyorum. Ki bence insanin kalbindeki kibir kirintilarini da yok eder tesekkr etmek :)

  Güzel yazi icin sana da tesekkr ederim 😄💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız kibir ortadan kalkıyor
   Bende yazıma güzel yorum yaptığınız için teşekkür ederim.

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Hahaha o şimdilik seçtiğim temaları üzerinde uyguladığım bir blog bakalım ilerde belki aktif olur;))

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...