Pazar, Aralık 10, 2017

Bu yazıyı OKUMA!

Merak merak merak!!!

Merak edip bu yazıyı açtınız öyle değilmi? Eğer gerçekten açmadıysanız ya belli konulara karşı bir merakınız var yada gerçekten çok sıra dışı bir insansınız. Aslında hangi konuda yazdığımı biliyorsunuz yani başlığımla konumun uzak ama büyük bir bağlantısı var. siz başlığımın sadece gizemli bir şey barındırdığını düşündünüz yaptığınız şey çok doğru hemen hemen her insan merak duygusunun onu nereye getireceğini bilemez. Çünkü bilmediğini ve gizemli bulduğu konuları merak eder insan. Sizde o insanlar arasındasınız tebrikler!:) 
  Meraklı olmak ama dozunda olmak en âlâsıdır. Sonuçta her insan kendi alanında merakları doğrultusunda başarıya ulaşmıştır. Mesela astronotlar uzaya nasıl gidilebileceğini merak edip araştırmasalardı astronot olabilirler miydi. Veya bir doktor bitkileri merak edip araştırmasaydı hangi hastalığa iyi geldiklerini öğrenebilirler miydi? Öğrenemezlerdi çünkü onların zekası, öğrenme arzusu ve merakı var. Altı üstü bir yazıya bakmak istedim abartın sende der gibisiniz. ama inan bu sıradan bir yazının başlığını merak etmeniz bile sizin kişiliğinizi anlatıyor. Meraklı insanlar sürekli araştırma yapıyor sanmayın tabikide değil biz meraklı insanlar karşılarına çıkan gizemli ve ilginç buldukları kapalı konuları araştıran insanlarız. Tabikide böyle bir konu hakkında yazı yazmış olmamdan anlamalısınız bende by meraklı oluyorum. Meraklı olmanın avantajları bitmek bilmez aslında. beynimize büyük katkısı vardır bu duygumuzun. dejavantajlarıda mevcut aslında ama bu işi gerçekten çok abartanlar ve takıntı haline getirenler var. ALLAH korusun Sizi yükselten duyguyu kontrol edemezseniz hastalığa bile dönüşebilir.
   Fazla meraklı olup abuksubuk işleri merak eden insanlar hariç kendini geliştirmeye yönelik ilim konusunda kendini geliştirmek isteyen insanlar her zaman beyenmiş örnek almışımdır.
    Bu yazı yazmamdaki amaç merakınızın hangi boyutta olduğunu öğrenmeniz aynı zamanda tabiki eğlence olsun için yazmış olduğum bir yazıdır.


4 yorum:

 1. hehe çok zekice buluş buuuuuu :)

  YanıtlaSil
 2. Etkileyici bir başlık :) Fatofotofan geldi efenim bir çay isterim.:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii hoşgeldiniz efendim çayımız kurabiyemiz eksik olmaz :)))

   Sil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...