Pazartesi, Kasım 27, 2017

(Su) SÜS KABAĞI

süs kabağı
Süs kabağı 


bugün babaannemin evini düzenlerken
Vitrinde çiçeğin arkasında duran garip bir şey vardı merak edip baktığımda sap kısmı ince altı tombul çizgileri olan küçük bir şey ne olduğuna dair hiç bir bilgim yok öğrendim ki meğerse ismi süs kabağıymış (su kabağı) baktığınızda alt kısmı karpuz üst kısmı kavun gibi hayatımda süs kabağını duymuştum ama hiç görmemiştim çekici bir yanı var.
İçi oyup biblo yapılabilir ilginç bir süs eşyası

Merak edip biraz sordum birazda internetten araştırma yaptım normalde ismi su kabağıymış tek yıllık kabakgiller'den olan bitkiymiş kendisi
Süs kabağını isterseniz içindeki çekirdeğini alıp dikebilirsiniz isterseniz farklı konseptlerde değerlendirebilirsiniz. Bizim buralarda birisi bu gösterdiklerimden biraz daha büyüğünün içini oyup kalemlik yapmış gece lambası çiçeklik aklınıza ne gelirse adından da anlaşıldığı üzere süs olarak her şekilde kullanabilirsiniz.
Bende bu süs kabağından bir şeyler yapmak istiyorum ama öyle güzel bir görüntüsü var ki doğal halini bozmakda istemiyorum eğer daha farklılarını bulursam süs kabakları ile bir dıy" kendin yap" projesi yapmak isterim.
Daha farklı çeşitleride mevcudmuş şimdi internette bulduğum birkaç tanesini de göstereyim sizlere


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...