Pazar, Kasım 26, 2017

MANDALA !

Mandala

Özgün Mandala çizimleri

Mandala Hindistan kökenli dinlerde sembolik veya metafizik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen isimmiş 
Bizim anlayacağımız dilden söyleyeyim sizlere " kendinizce oluşturduğunuz şekilleri belli bir düzen içinde çizmek ve isteğe bağlı olarak boyamaktır. "


Artık anlamını söyledik den sonra gelelim bu meşhur mandalayı nasıl çizebiliriz ? Çizime dair hiç bir şey bilmeyen bir insan bile mandalayı herhalukarda çizebilir. Çünkü mandalayı aklınıza gelen herhangi bir şekil (ler) le meydana getirebilirsiniz
Mandalaya başlamaya küçük bir daire ile başlayın daha sonra dairelerin aralarını inceli kalınlı çizin daireleriniz düzenli olsun birkaç küçük ve büyük kapak ile oldukça düzenli daireler çizebilirsiniz.
Gelelim en güzel ve zevkli kısmına
Çizmiş olduğumuz dairelerin aralarına hayal dünyanızdan bir şeyler ekleyin her şey sizin hayal gücünüze bağlı ister küçük çiçekler ister geometrik şekiller isterseniz uzun çizgiler çizin.
Mandala mükemmel bir stres atıcı aktivite hatta size benden bir tavsiye büyük bir kağıdın bir kısmından başlayın illaki dairelerle kaplı olması önemli değil hayal gücünüze kalmış bir durum o gün küçük bir kısmını yaparsınız daha sonra yavaş yavaş bütün kağıdı mandala ile kaplayın.
Sonunda isterseniz renklendiredebilirsiniz.
Çizmiş olduğunuz mandalaları buradan benimle paylaşın.


Girift

1 yorum:

  1. Adsız10:07

    Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız ilgiyle okunuyor...